NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

1. DOPRAVA

Jaké způsoby dopravy nabízíte?

K přepravě vašeho voňavého balíčku si můžete vybrat buď Českou poštu nebo Zásilkovnu. Více informací, včetně aktuálních cen, naleznete zde.

Mohu si svou objednávku vyzvednout i osobně?

Můžete, ovšem pouze v Rakovníku (nejlépe o víkendu). Kontaktujete nás na e-mailu info@vosky-votivky.cz a domluvíme si konkrétní datum, čas a místo předání.

Posíláte i na Slovensko?

Ano, pomocí Zásilkovny. Balíček je možné si nechat poslat na dobírku nebo jako klasický balíček (při platbě předem). Poštovné na Slovenko stojí 3,7 €, v případě dobírky 5,8 €. 

Jsem ze Slovenska, objednávku mám v €. Kam a jak budu posílat peníze?

Na náš € účet u FIO Banky, jehož číslo obdržíte v informačním e-mailu.

Slovenským zákazníkům doporučujeme platit na náš € účet pomocí tzv. SEPA platby (nejedná se o klasickou zahraniční platbu, nýbrž o platbu mezi členskými státy EU), kterou nabízí každá slovenská banka. Valná většina slovenských bank nabízí SEPA platbu zcela zdarma.

2. OBJEDNÁVKA

Jak si mohu zboží objednat?

Jsme internetový obchod, objednávku lze vytvořit pouze na našem webu. Telefonické ani e-mailové objednávky nepřijímáme.

Za jak dlouho mi balíček dorazí?

Všechny výrobky, které lze objednat, máme skladem a můžeme je expedovat.

Váš balíček posíláme nejpozději druhý den od přijetí platby, v případě dobírky od přijetí objednávky.

Proč už nelze platit v hotovosti při osobním převzetí?

Tento způsob platby jsme zrušili k 1.3. 2017 kvůli tomu, že se jednalo o velmi málo využívaný způsob platby. Dalším důvodem bylo i EET.

V současné době náš e-shop nepřijímá platby, které by dle zákona spadaly pod EET.

Mám vytvořenou objednávku s platbou předem, ale z účtu mi nejdou odeslat peníze. Jak dlouho je zboží z mé objednávky rezervováno?

Zboží vám rezervujeme po dobu 5ti dnů. Pokud od vás platbu do této doby neobdržíme, objednávka bude automaticky zrušena.

Vyhrazujeme si právo na zablokování uživatelů, kteří si min. dvakrát objednají zboží a nezaplatí za něj.

Pokud je zboží momentálně vyprodané nebo nedostupné, budete ho ještě někdy mít?

Pravděpodobně ano. Nicméně napište nám svůj požadavek na e-mail info@vosky-votivky.cz a my zkusíme daný výrobek zajistit co nejdříve.

Poradíte mi s dárkem?

Určitě! Napište nám na e-mail info@vosky-votivky.cz a společně vybereme voňavý a zajímavý dárek, který potěší.

Pro rychlejší orientaci můžete do e-mailu rovnou napsat pro koho (žena/muž) dárek má být, jaké vůně dotyčná (dotyčný) preferuje a jestli má nějaké zkušenosti s výrobky prémiových značek.

Líbí se mi vaše dárkové sady. Co znamená, že balíček posíláte „v demontu“ ?

Jelikož nejsme schopni zaručit, aby zabalený balíček v celofánovém sáčku neobdržel během přepravy žádnou ujmu a dorazil k vám 100% v pořádku, pošleme vám výrobky + průhledný celofánový sáček + stuhu odděleně. Doma si pohodlně a snadno naaranžujete výrobky do sáčku podle svých představ a třeba doplníte i nějakým tím přáníčkem či sladkostí.  

3. PRODUKTY

Proč investovat do výrobků prémiových značek?

Výrobky prémiových značek jsou z kvalitních surovin.

Levné svíčky, které koupíte za pár korun, jsou většinou z parafínu (ne příliš čistého) a vonné esence jsou syntetického původu. Dlouhodobé pálení parafínových svíček škodí našemu zdraví.

U svíček prémiových značek se vyplatí sledovat dobu hoření. Za svíčku sice zaplatíte 500 Kč, ale vydrží vám hořet až 100 hodin (což jsou 4 dny v jednom kuse).

K čemu jsou dobré vzorky vonných vosků do aroma lampy?

Vzorky vonných vosků jsou skvělé k vyzkoušení dané vůně, před tím, než se rozhodnete investovat do svíčky. Vosky Bridgewater Candle i Village Candle voní totožně jako svíčky.

Použití vzorků je jednoduché: kostičku necháte rozpustit v aroma lampě, bez přidání vody, za pomocí čajové svíčky. Kostička vydrží i na několik večerů.

Co přesně znamená ta technologie dvou knotů u Village Candle?

Každá svíčka Village Candle má 2 bavlněné knoty. Oba dva hoří stejným tempem.

Neznamená to ovšem, že by svíčka vyhořel 2x rychleji, ale díky dvěma knotům je voskové jezírko (wax pool) rozpuštěno rychleji (svíčka začne vonět během chvilky) a důkladněji (svíčka netuneluje, jelikož vosk se plně rozpustí až k okrajům).

Dřevěný praskající knot u výrobků WoodWick. Vážně praská?

Ano. WoodWick nabízí 100% přírodní, dřevěný knot, díky němu svíčka produkuje zvuk, který připomíná praskající krb. Pokud nevěříte, mrkněte na video.

Náš tip: pro někoho, kdo je zvyklý na bavlněné knoty, to může být zpočátku velký nezvyk. Někoho to může až znervózňovat :-) Lze si na to zvyknout. Doporučujeme zkusit svíčky WoodWick během sychravým podzimních dní, kdy budou velice příjemným společníkem, který naplní váš domov pocitem útulnosti a bezpečí.

Proč jsou výrobky značek Bridgewater Candle, Village Candle, Greenleaf. WoodWick apod. směsí parafínu a sójového vosku?

Sójový vosk je nejen ekologičtější, ale také lépe a déle hoří. V praxi to znamená, že ho do svíčky nemusíte dávat tolik co parafínu – svíčka je tedy lehčí a má delší dobu hoření.

Jak poznám, že svíčka obsahuje sójový vosk a ne jen parafín?

Prémiová parafínová svíčka má povrch vosku takový jemně hrubý/drsný. Pokud je do parafínu přidán sójový vosk, povrch je takový… mazlavější.

Jaký je rozdíl mezi parafínem nejčistší kvality a potravinářským parafínem?

Parafín nejvyšší jakosti je nejčistší zbytek, který zůstane po rafinaci ropy.

Potravinářský parafín, je nejčistší zbytek, který zůstane po rafinaci ropy ale navíc má atest k tomu aby jej bylo možné použít i v potravinářském průmyslu (např. na postřik ovoce/zeleniny).

Jak předejít připalování vonných vosků v aroma lampě?

To, že se vonný vosk připaluje poznáte velice snadno: začne se z něj kouřit. Připálený vosk nejen, že kouří, ale zcela změní odér dané vůně.

Náš tip: nedoporučujeme pálit vonné vosky (jakékoliv značky) v maličkatých aroma lampách.